felügyel Makadám Menjen vissza empir ljusstakar auktion Viszlát áldás George Stevenson

Lot 101 - A PAIR OF FRENCH EMPIRE ENGINE-TURNED BRASS

LJUSSTAKAR, ett par, brännförgylld mässing, empire, 1800-talets början. -  Bukowskis

Ljusstakar ett par empire 1800-talets första hälft. - Bukowskis

Lot - PAIR OF EMPIRE STYLE COLUMNAR CANDLESTICKS

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Empire, 1800-tal. Belysning & Lampor -  Ljusstakar - Auctionet

Ljusstakar, empire on artnet
Ljusstakar, empire on artnet

LJUSSTAKAR, ett par, järn, Empire,1800-talets första hälft. Belysning &  Lampor - Ljusstakar - Auctionet

Pair of Gold Paper Mache Rose Candlesticks - Etsy

Lot - PAIR OF EMPIRE STYLE BRASS CANDLESTICKS

LJUSSTAKAR, ett par, brännförgylld brons. Empire, 1800-talets första hälft.  - Bukowskis

Ljusstakar, ett par, Empire, 1800-talets början. - Bukowskis

Ljusstakar, empire on artnet
Ljusstakar, empire on artnet

Pair rock crystal candlesticks

LJUSSTAKAR, 1 par, empire, tidigt 1800-tal. Belysning & Lampor - Ljusstakar  - Auctionet

Ljusstakar, empire on artnet
Ljusstakar, empire on artnet

LJUSSTAKAR, ett par, Empire, troligen Frankrike, 1800-talets första hälft.  - Bukowskis | Ljusstakar, Empir, 1800-talet

Pair French Empire Rock Crystal Pharo Candlesticks Candle | Bronze  candelabras, Candlesticks, Bronze

LJUSSTAKAR, ett par, brons, empire, Frankrike, 1800-talets första hälft. -  Bukowskis

Ljusstakar, empire on artnet
Ljusstakar, empire on artnet

Newel Cap Sculptures-Brass
Newel Cap Sculptures-Brass

Ljusstakar, empire on artnet
Ljusstakar, empire on artnet

Sold Price: Paar Empire Kerzenleuchter / Paire des bougoirs Empire en  argent massif / A pair of Empire silver candlesticks, Pierre Joseph Jacques  Tiberghien, Gent / Gand, um 1800 - October 6, 0121 9:00 AM CEST